minimalistická obývacia miestnosť dominujúca šedými farbami
Bývanie,Domácnosť

Bývanie v 21. storočí – inovácie, elegancia a funkčnosť

Naše životy sa neustále menia a s nimi sa mení aj spôsob, ako vnímame štýl a organizujeme si naše bývanie a domácnosť. Moderné trendy v oblasti bývania kladú dôraz na kombináciu štýlov, praktickú stránku vecí, ale zelenú dávajú tiež technologickým inováciám. Pozrime sa na horúce novinky a najnovšie trendy v oblasti bývania, ktoré udávajú rytmus našim domovom a uľahčujú nám každodenný život.

Útulný minimalizmus alebo menej je niekedy viac

V dnešnej uponáhľanej dobe sa stáva minimalizmus stále populárnejším konceptom v bývaní. Bežný pracujúci človek doslova dychtí za jednoduchosťou, ktorá ešte viac umocňuje čistotu priestorulepší tok energie.  Nábytok s jednoduchými líniami, neutrálne farby a praktické úložné riešenia – to sú hlavné črty bývania v 21. storočí.

Smart domácnosť pre jednoduchý život

V súčasnosti sa koncept inteligentnej domácnosti stáva skôr nevyhnutnosťou ako len výstrelkom bohatých a vplyvných. Avšak SMART domácnosť nie je len o pripojení spotrebičov do siete! Je o vytvorení inteligentnéhovysoko funkčného ekosystému, ktorý zjednodušuje náš život v domácom prostredí a prispieva k jeho efektívnosti a pohodliu. Od základných riešení v podobe inteligentných termostatov až po hlasové ovládanie spotrebičov či inteligentné zabezpečenia domov. Inovácie, ktoré šetria čas, a zároveň prispievajú k udržateľnosti energetickej efektívnosti.

žena spúšťajúca smart domov pomocou dotyku

Ekologické materiály a udržateľné riešenia

V snahe o ohľaduplný prístup k životnému prostrediu sa stáva voľba ekologických materiálov a udržateľných riešení doslova prioritou. Čoraz viac preferujeme recyklovateľné, obnoviteľné a energeticky úsporné materiály v interiéroch, ale tiež v exteriéroch. Drevený nábytok, podlahy a obklady z drevaudržateľných lesov nám tak dodávajú pocit akejsi environmentálnej zrelosti a vyspelosti.

Multifunkčné nábytkové riešenia

Vzhľadom na rastúce ceny nehnuteľností a obmedzený priestor sa do popredia dostáva nábytok, ktorý je nielen štýlový a doslova šitý na mieru, ale najmä multifunkčný a praktický. Skladacie stoly, postele s úložným priestorom a poličky s variabilnými možnosťami umiestnenia sú ideálnymi riešeniami pre malé priestory, ale aj početnejšie rodiny.

Plánovanie domácnosti pomocou virtuálnej reality

Virtuálna realita je užitočný nástroj, ktorý sa pri plánovaní a navrhovaní zariadenia domácnosti veľmi dobre osvedčil. Vďaka nej si dokážeme urobiť prehliadku svojich nových interiérov ešte predtým, než sa do rekonštrukcie a zariaďovania vôbec pustíme. V konečnom dôsledku nám to výrazne skráti rozhodovací proces a ušetríme sa tak mnohých dizajnových či technických prešľapov.

Záhrada ako únik z reality

Netreba zabúdať na to, že naše životy sa odohrávajú nielen za múrmi našich domov či bytov. Aj pri vonkajších priestoroch určených na relax a oddych, akými sú záhrady, terasy či balkóny, sa kladie nemalý dôraz na pohodliefunkčnosť. Či už ide o mestské balkóny, vertikálne záhrady, japonské kúpele, vonkajšie posedenia, alebo rôzne vodné prvky, to všetko nás spája s prírodou a poskytuje nám miesto na únik od každodenného zhonu.

žena užívajúca si čítanie knižky v záhrade

Domov ako pracovné prostredie

S rastúcim počtom tých, ktorí využívajú svoje domovy aj na prácu, rastie aj potreba ich prispôsobenia tomuto účelu. Ergonomický nábytok, oddelené pracovné zóny a začlenenie nových technológií pre potreby telekonferencií či online stretnutí s klientami – to všetko ocení domácnosť, v ktorej má svoje miesto aj pracovňa či kancelária.

Moderné bývanie 21. storočia je ako maľba, v ktorej sa snúbia strohé futuristické linky s jemnosťou prírodných oblúkov. Sú to priestory, kde nám SMART technológie zjednodušujú život a elegancia pokorne objíma jednoduchosť. Tu sa stretáva minulosť s budúcnosťou a po stenách nám za slnečného dňa tancujú všetky farby dúhy. A presne takto vyzerá domov