žena drží akumulátorovú vŕtačku
Tipy a triky

Hlavné výhody akumulátorových vŕtačiek

Mnohé veci, ktoré sme v minulosti používali výlučne zapojené káblom do elektrickej siete, fungujú v súčasnosti vďaka akumulátorom. Platí to aj o vŕtačkách. Vŕtaniu už dávno nemusí predchádzať rozmotávanie kábla a hľadanie najbližšej zásuvky.

Žiadna prekážka v podobe kábla

Táto praktickosť, ktorú prináša absencia kábla, patrí medzi najhlavnejšie výhody aku vŕtačiek. Pri prácach v domácnosti ešte možno nejakú dostupnú zásuvku nájdete, ale predstavte si situácie, keď je potrebné vŕtať niekde na dvore, na chate, či v práci z pracovnej plošiny na VZV a pod. Práve v takýchto situáciách sa najviac prejavuje výhoda, ktorú predstavuje fungovanie vŕtačky na akumulátor.

Komfortnejšia práca

Ďalšou zo zásadných výhod moderných aku vŕtačiek sú kompaktnejšie rozmery, vďaka ktorým sa dobre skladujú, prenášajú a v spojitosti s ich nižšou váhou sa s nimi aj lepšie pracuje. Či už preto, že sa s aku vŕtačkou dostanete aj na menej dostupné miesta, alebo preto, že ju dlhšie udržíte v rukách.

A keď už hovoríme o držaní, aku vŕtačky sú konštruované tak, aby s nimi bolo možné pracovať aj jednou rukou. A to sa hodí v prípade, keď budete potrebovať druhú ruku na to, aby ste si ňou pridržiavali to, čo vŕtate.

Lepšia regulácia rýchlosti

Aku vŕtačky umožňujú aj lepšiu reguláciu rýchlosti. To sa hodí v prípadoch, keď potrebujete pracovať pomaly a precízne. Nebudete sa tak musieť obávať, že nakoniec urobíte viac škody ako úžitku tým, že niečo prevŕtate až príliš alebo spôsobíte podobné poškodenie.

Menší hluk

Už sme spomenuli, že v porovnaní s „káblovými“ vŕtačkami je používanie tých akumulátorových komfortnejšie. To však platí nielen pre toho, kto vŕta, ale aj pre jeho okolie. Aku vŕtačky sú totiž tichšie. Samozrejme, na výslednú úroveň hluku má vplyv aj materiál, do ktorého sa vŕta, ale všeobecne môžeme povedať, že práca s aku vŕtačkou je tichšia.

Zdroj obrázka:

Autor: Volodymyr Shcerbak / Stock.adobe.com


Sponzorovaný článok