rodinný dom so záhradou
Bývanie,Záhrada

Tri veci, ktoré vám pomôžu so starostlivosťou o záhradu

Bývať v rodinnom dome a mať tak k dispozícii vlastnú záhradu má množstvo benefitov. Zároveň však netreba zabúdať na to, že o svoju záhradu je potrebné sa starať. Túto starostlivosť si však môžete uľahčiť. A my máme pre vás trojicu tipov na veci, ktoré vám s tým pomôžu.

Betónová nádrž na dažďovú vodu

Čo je najčastejšou „povinnosťou“, ktorá vás v záhrade čaká? Jednoznačne zavlažovanie. Na tento účel môžete zachytávať dažďovú vodu, na čo často slúžia sudy. Oveľa efektívnejším riešením sú však betónové nádrže na dažďovú vodu.

Takéto nádrže totiž majú násobne väčší objem a sú umiestnené pod zemou, vďaka čomu si voda v nich udržiava konštante nízku teplotu, čím sa zamedzí množeniu baktérií a iných mikroorganizmov. Na jej využívanie vám stačí len čerpadlo.

Záhradný domček

Na spomínanú betónovú nádrž na dažďovú vodu sa určite oplatí nájsť si na záhrade miesto. A taktiež na záhradný domček. Ten je skvelým miestom na odkladanie všemožného záhradného náradia a techniky. Všetko budete mať pekne na jednom mieste a vždy poruke.

Záhradný domček je tiež možné využiť na sezónne uskladňovanie vecí, ktoré trebárs počas zimy nepotrebujete. Ako príklad môžeme uviesť záhradné zostavy. Aj keď sa už rozbieha sezóna posedení na terase, pred zimou by ste určite opäť riešili, kde všetok záhradný nábytok uskladniť.

Preto si naň pripravte miesto už teraz, práve v podobe záhradného domčeka. A ak si vyberiete o niečo väčší záhradný domček, bude v ňom dostatok priestoru aj na to, aby ste si v ňom zriadili menšiu dielničku.

Záhradný drvič

Jedným zo „zástupcov“ záhradnej techniky, ktorý nie je v našich záhradách úplne bežný, ale rozhodne je užitočný, je záhradný drvič. Pri starostlivosti o záhradu totiž (okrem iného) vznikajú odpadové dreviny, s ktorými si takýto drvič hravo poradí.

Záhradné drviče však nie sú len o zbavovaní sa odpadu. Vytvárajú jemnú drť, ktorú je možné s ostatným biologickým odpadom vložiť do kompostu alebo ju využiť ako mulčovaciu hmotu pod kríky a do záhonov.

Zdroj obrázka:

Autor: Artazum / Shutterstock.com


Sponzorovaný článok