biela pracovná obuv
Krása,Móda

Typy bielej pracovnej obuvi a ich vlasnosti

Už dávno nie je len doménou lekárov a sestier. Biela pracovná obuv si získala srdcia profesionálov v rôznych odvetviach od gastronómie cez skladové hospodárstvo až po kozmetické salóny. Prečo? Tajomstvo spočíva v elegantnom a čistom vzhľade, ktorý sa snúbi s komfortom a funkčnosťou.

Prečo sa začala vyrábať biela pracovná obuv?

Prečo nie napríklad žltá alebo červená? Tento výber má svoje korene v zdravotníctve, pre ktoré  bola kedysi navrhnutá prvá biela pracovná obuv. Dôvod je azda všetkým jasný – na bielej farbe vidno okamžite nečistoty a škvrny. To je nesporný benefit pre oblasť, kde je hygiena na najvyššej úrovni nutnosťou.

Biele pracovné topánky sa začali používať aj v iných oblastiach – v gastronómii, potravinárskom priemysle, farmácii.

Okrem toho ich elegantný a čistý vzhľad dokonale ladí s profesionálnym oblečením. Z estetických dôvodov sa s bielou obuvou môžeme stretnúť i v kozmetických salónoch či spa a masážnych centrách.

Zdravotné aspekty bielej pracovnej obuvi 

Zdravotnícka obuv by mala spĺňať niekoľko parametrov:

  • Pohodlná stielka s anatomickým tvarom: efektívne rozkladá tlak a zabraňuje preťaženiu chodidiel, čím odľahčuje kĺby a chrbát.
  • Dobrá priedušnosť a absorpcia vlhkosti: predchádza nepríjemnému zatuchnutiu a plesniam. Priedušné materiály ako mikrovlákno alebo sieťovina sú ideálnou voľbou.
  • Stabilná a protišmyková podrážka umožňuje bezpečný pohyb po klzkých povrchoch v kuchyniach, nemocničných priestoroch alebo skladoch.

Typy bielej pracovnej obuvi

Na trhu nájdete širokú paletu bielej pracovnej obuvi vhodnej pre rôzne povolania.

Zdravotnícke šľapky a sandále

Patria medzi najobľúbenejšie. Ich vzdušný dizajn zaisťuje vysoký komfort počas dlhých zmien. Ľahko sa čistia a sú priedušné. Ideálne riešenie pre sestry, lekárov a pôrodné asistentky.

Okrem toho existujú aj korkové pracovné sandále s protišmykovou podrážkou. Chôdza v nich je odľahčená a ergonomické vlastnosti doprajú nohám pohodlie. Pracovníci ocenia nastaviteľné remienky, vďaka ktorým šľapky a sandále dobre držia na nohe, no zároveň netlačia. Niekto má širší, niekto užší priehlavok a častokrát má problém nájsť dokonale padnúcu obuv.

Poltopánky a členkové topánky

Poltopánky a členkové pracovné topánky majú obvykle vodoodolnú úpravu a chránia nohy pred poliatím vodou, tekutinami alebo omáčkami. Mäkké lemovanie okolo členkov bráni odreninám.

Klasické šnurovanie a suché zipsy umožňujú nastaviť požadovanú úroveň utiahnutia podľa individuálnych preferencií. Hodia sa pre kuchárov, čašníkov, pracovníkov v skladoch.

biela zdravotnícka obuv

zdroj: https://www.ardonsk.sk/d/841345/obuv-finn-o2?size=42

Topánky na platforme

Vysoká podrážka s anatomickým tvarom maximálne odľahčuje chrbát a kĺby. Vnútorná stielka (hladká/masážna) je tvarovaná na spoľahlivú oporu chodidla, priedušné materiály a perforácia na zvršku zabezpečujú vysokú cirkuláciu vzduchu.

Remienky so suchým zipsom umožňujú individuálne nastavenie. Využije ju personál operačných sál, ale aj zamestnanci pekární i výrobných prevádzok.

ESD obuv

V mnohých odvetviach je nutné eliminovať riziko elektrostatického výboja, ktorý môže poškodiť citlivé súčiastky. Na to slúži špeciálna ESD obuv. Uzemňovacia podrážka (z antistatických mikrovlákien či vodivej gumy) odvádza naakumulované náboje a zabraňuje tak iskreniu.

Nepodceňujte výber pracovných topánok, vaše nohy sa vám odvďačia zdravou kondíciou.


Sponzorovaný článok