stepper na zlepšenie kondície
Chudnutie,Zdravie

Ako vám steppery pomôžu dostať sa po sviatkoch do formy?

V novom roku si väčšina z nás dáva predsavzatia a ak ani vy nie ste výnimkou, možno niektoré z nich zahŕňa aj schudnutie alebo vyformovanie postavy. Po sviatkoch totiž mnohým váha ukazuje väčšie čísla, ako by sa im páčilo. Na to, aby ste s kilami zatočili, nemusíte chodiť do posilňovne, zvládnete to aj doma – napríklad so stepperom.

Stepper – šikovné zariadenie, do ktorého sa oplatí investovať

Spáľte prebytočné tukové zásoby efektívne. Stačí vám stepper, ktorý si môžete zaobstarať aj domov, nemusíte strácať čas chodením do fitness centra a čakaním na to, kým sa uvoľní prístroj, na ktorom potrebujete akurát cvičiť. Kvalitný stepper do domácnosti nemusí stáť veľa, pozrite sa napríklad na stránku obchodu Hop-Sport a vyberte si ten pravý presne podľa vašich potrieb tu: https://hop-sport.sk/steppery/

Potom vám už nič nebráni vylepšovať svoju postavu kedykoľvek máte chvíľu voľného času a samozrejme aj chuť. Skvelé je, že na stepperi sa môže vystriedať celá rodina a investícia do neho sa vám teda rýchlo vráti. To, čo by ste minuli na cestu do posilňovne a na permanentku pre všetkých členov, radšej obetujte do steppera na doma a môžete si vybudovať svoj vlastný posilňovací kútik, ktorý vám pomôže splniť si sen o zdravšej a krajšej figúre.

Získajte lepšiu kondíciu a vyformujte si postavu

Cvičenie na stepperi simuluje chôdzu do schodov, avšak je oproti nej oveľa šetrnejšie ku kĺbom. Takisto je šetrnejšie ku kĺbom v porovnaní s behom a dokážete pri ňom navyše pri rovnako dlhom tréningu spáliť viac kalórií. Ak teda hľadáte efektívnu cestu za vysnívanou postavou, práve stepper vám môže pomôcť.

Pravidelné cvičenie doma na stepperi prináša mnoho výhod. Najpodstatnejšie sú zdravotné benefity, pretože tréningy na stepperi pozitívne ovplyvňujú váš krvný obeh, optimalizujú krvný tlak, ale tiež zvyšujú kapacitu vašich pľúc. Aj kvalita spánku bude po pravidelnej fyzickej aktivite na stepperi omnoho lepšia.

Tréningy sa tiež podpíšu na vašej fyzickej kondícii a posilníte si predovšetkým spodné partie, teda zadok, boky, stehná a lýtka. Spálením prebytočných kilogramov priamo úmerne stúpa vaše sebavedomie, takže ak hľadáte účinný spôsob chudnutia a boja s celulitídou, stepper si zamilujete.

Ako na efektívny tréning?

Ak chcete vidieť prvé výsledky čo najskôr, dbajte na správnu techniku cvičenia na stepperi. Tá zahŕňa predovšetkým správny postoj na stepperi. Mali by ste stáť vzpriamene, s obomi nohami pevne zafixovanými, a s rukami pohybujúcimi sa rovnakým spôsobom ako pri klasickom behaní. Nepredkláňajte sa, aby ste rovnomerne zapájali počas cvičenia svalstvo dolnej časti tela. Ak chcete svoj tréning zintenzívniť, nepoužívajte madlá.

Pred aj po tréningu si doprajte kvalitný strečing, aby ste telo pripravili na zvýšenú námahu a umožnili svalom regeneráciu po cvičení. Len tak sa budete môcť čoskoro tešiť z prvých viditeľných výsledkov. A asi sa zhodneme, že výsledky a pochvaly od okolia sú najlepšou motiváciou k ďalšiemu cvičeniu.

Zatočte s kilami účinným tréningom

Ako teda začať trénovať na stepperi? V prvom rade si určite cieľ, aký chcete dosiahnuť. Chcete schudnúť? Sledujte si tepovú frekvenciu počas tréningov a udržiavajte ju v hodnote od cca 60 do 70 percent vašej maximálnej tepovej frekvencie. Pozor, neplatí, že ak budete svoju maximálnu tepovú frekvenciu prekračovať, schudnete rýchlejšie, je to omyl.

Tréning si doprajte trikrát až päťkrát do týždňa a trvať by mal približne polhodinu až hodinu. Samozrejme, úplní začiatočníci môžu začať kratšími tréningmi dvakrát do týždňa a postupne si pridávať odpor šliapania a upravovať frekvenciu krokov. Menej je viac, hlavne v začiatkoch.

Ak chcete najmä vyformovať postavu a zvýrazniť svalstvo, mali by ste sa zamerať skôr na menšiu frekvenciu krokov a zároveň silové šliapanie s vyšším odporom. Madlá sa snažte nepoužívať, aby ste zapojili pri cvičení čo najviac svalov. Sústreďte sa na výkon, no tiež nie je vhodné to na začiatku preháňať s náročnosťou, aby ste nestratili chuť do cvičenia.

Sponzorovaný článok