spálňa spojená s obývačkou
Bývanie,Domácnosť

Môže spálňa spojená s obývačkou vyzerať dobre? Samozrejme

Aj napriek tomu, že najčastejšie býva s obývačkou spojená kuchyňa, nemusí to tak byť vždy. Niektoré domácnosti majú prepojenú obývačku a spálňu. Máte voči tomuto spojeniu miestností pochybnosti? Nemusíte mať. S trochou nápaditosti a s vhodným nábytkom môže z toho vzniknúť dokonalé spojenie.

     Mnohé byty, ale aj domy častokrát nemajú dostatok úžitkovej plochy, čo znamená len jedno. Budete musieť spojiť viaceré miestnosti. Medzi najobľúbenejšie spojenia tohto typu patrí aj spálňa spojená s obývačkou.

Takáto kombinácia vám výrazne dokáže ušetriť miesto. Kľúčové však je, aby ste celú miestnosť správne vybavili a usporiadali. Prinášame vám praktické tipy, ako na to!

🧠 Nezabúdajte: Spojenie spálne a obývacej miestnosti sa odporúča hlavne v malých bytoch a domoch. Je to určite lepšie riešenie, ako spať na klasickom gauči v obývačke.

Multifunkčný nábytok

Pri zariaďovaní obývačky a spálne by ste mali siahnuť po multifunkčnom nábytku. Nekupujte zbytočne veľké množstvo produktov, pretože im nenájdete miesto. Zamerajte sa na jednoduchosť.

Určite by vám nemala chýbať kvalitná posteľ. Tá môže byť aj v podobe rozkladacej pohovky. Nebudete tak musieť kupovať dva rôzne nábytky, ale budete mať 2 v 1, a to sa skutočne oplatí! Cez deň môže sedačka na mieru slúžiť ako gauč a počas noci ako posteľ. Vy tak ušetríte financie a v neposlednom rade aj priestor v miestnosti.

Sedačka Elin - Sanas

Myslite na úložný priestor

Pokiaľ si v obývacej miestnosti spojenej so spálňou vytvoríte dostatok úložného priestoru, nebudete mať problém skladovať veci. Výborným riešením je komoda. Tú môžete bez problémov použiť aj na oddelenie obývacej miestnosti so spálňou a uskladniť v nej napríklad oblečenie, knihy alebo dokumenty.

Nový nábytok prinesie moderný nádych

Aj obývačka spojená so spálňou sa dá zariadiť minimalisticky a moderne. Ak si zaobstaráte nový nábytok, ktorý bude inšpirovaný modernými dizajnovými trendmi, spojené miestnosti tak budú mať skutočný sofistikovaný vzhľad.

Kľúčové je súkromie

Pokiaľ chcete mať súkromie v obývačke aj spálni, oddeľte tieto dve miestnosti pomocou steny. Môže ísť aj o stenu z políc alebo závesov. V spálni sa patrí mať súkromie a toto je ideálny spôsob, ako na to. Myslite však aj na farby, ktoré by mali spolu ladiť, aby sa vytvoril jednotný dizajn a tieto dve spojené miestnosti vyzerali podobne.

💡Praktický tip: Neváhajte si obývacie zostavy zaobstarať vo svetlých a vzdušných farbách, ktoré priestor opticky zväčšia a vytvoria v ňom veľmi príjemnú atmosféru.

Napriek tomu, že spojenie spálne a obývačky môže priniesť do vašej domácnosti novú dimenziu, určite to stojí za vyskúšanie. Správnou kombináciou farieb, estetických prvkov a nábytku môžete vytvoriť štýlový a funkčný priestor.

Sponzorovaný článok