žena na posteli s bolesťou chrbta
Bývanie,Domácnosť

Zbavte sa ranných bolestí chrbta: Správny matrac a posteľ menia všetko

Ranné bolesti chrbta môžu byť skutočnou záhadou pre mnohých ľudí. Veď máte dobrú posteľ, matrac a aj vankúš, tak prečo sa každé ráno budíte ako po troch hodinách v posilňovni? 

Pre niektorých je bolesť chrbta len krátkodobým problémom, ale pre niekoho môže predstavovať trvalé nepríjemnosti. Jedným zo základných faktorov, ktorý ovplyvňuje kvalitu spánku a následne aj bolesti chrbta, je výber správnej postele a matraca.

V tomto článku sa pozrieme na niekoľko kľúčových aspektov, ako zabrániť vŕzganiu postele a zároveň si vychutnať kvalitný a zdravý článok.

Čím väčšia, tým lepšia?

Veľkosť postele hrá pri zabezpečení pohodlia pre oboch partnerov nesmierne dôležitú úlohu. Manželská posteľ 180 x 200 centimetrov poskytuje dostatočný priestor pre neobmedzený pohyb počas noci, čo je pre zdravý a kvalitný spánok kľúčové. Nedostatok miesta totiž môže viesť k nie veľmi príjemným polohám, ktoré môžu spôsobiť pretrvávajúce bolesti chrbta.

Na kvalitu spánku a elimináciu bolestí chrbta môže mať výrazný vplyv aj výber správneho matraca. Kvalitný matrac by mal poskytovať dostatočnú podporu chrbtice a pružnosť pre pohodlný odpočinok. Investícia do zdravotného matraca sa môže dlhodobo vyplatiť v podobe lepšieho zdravia chrbtice, no aj omnoho pohodlnejšieho spánku.

zdravotný matrac

Ako odstrániť vŕzganie postele?

Ak je matrac dobrý, problémom môže byť už len vŕzgajúca posteľ, ktorá váš pokojný spánok veľmi jednoducho naruší. Aby ste tomu zabránili, svoju pozornosť upriamte na konštrukciu postele.

Postele z masívneho dreva nielen dodajú spálni elegantný a jedinečný vzhľad, ale tiež zabezpečujú stabilitu. Vyhnite sa posteliam s nekvalitnými spojmi a materiálmi, ktoré nepríjemné vŕzganie len podporia.

Masívna rustikálna posteľ

Ak sa práve pýtate, ako si zlepšiť spánok, máme pre vás ešte jednu radu. Kľúčom k úspechu nie je len kvalitný matrac a posteľ, ale aj kvalitná a pravidelná údržba. Odporúčame vám pravidelnú kontrolu spojov a prípadných pohyblivých častí postele. 

Pri väčších posteliach s roštom je tiež dôležité skontrolovať, či sú laty správne umiestnené a či nedošlo k ich ohnutiu alebo zlomeniu.

Výber správnej postele a matraca nie je len estetickou záležitosťou, ale aj zásadným faktorom ovplyvňujúcim naše zdravie a pohodu. Dbajte na kvalitu konštrukcie postele, vyberajte kvalitné zdravotné matrace a nezabúdajte na dostatočný priestor pre oboch partnerov. S týmito radami sa vo vašej spálni môžete tešiť na lepší spánok a zmiernenie ranných bolestí chrbta.

Sponzorovaný článok