dievča pozerajúce svoj outfit v zrkadle
Krása,Móda

10 jednoduchých trikov, ktoré môžu oživiť váš šatník

Je úplne prirodzené, ak vám občas váš šatník pripadá nevýrazný, nudný a možno aj nemoderný. Niekedy však nie je potrebné hneď investovať do zásadných zmien. Vďaka drobným úpravám môžete váš šatník úplne pretransformovať. Tu je desať jednoduchých trikov, ako ho oživiť.

1. Kombinujte štýly a farby

Skúste kombinovať kúsky oblečenia, ktoré ste nikdy predtým nedali dohromady. Kombinovanie rôznych textúr, farieb a vzorov vám pomôže získať úplne nový a zaujímavý vzhľad. Skúste napríklad zladiť kúsky z denimu s jemnou hodvábnu blúzkou alebo letnými šatami a na prechádzku po meste si obujte štýlové tenisky, ktoré skombinujete so sukňou. Športové kúsky v kombinácii s elegantnými príjemne ladia a je to jedna z ciest, ako osviežiť šatník a získať mladistvý a moderný vzhľad.

2. Experimentujte s vrstvami

Oblečenie nevrstvíme len preto, aby sme sa cítili komfortne v akomkoľvek ročnom období. Ide aj o to, aby sme sa jednotlivými módnymi kúskami prezentovali. Možno je príliš teplo na sveter alebo mikinu, ale keďže vynikajúco ladia s naším outfitom, môžeme si ich priviazať okolo pása alebo prehodiť cez plecia. Skúste experimentovať s vrstvením rôznych kúskov – tričká pod košeľu, vesta na sveter alebo kožená bunda na šaty. Tento trik vám zabezpečí zaujímavé a originálne outfity.

dievča vyberajúce si oblečenie zo šatníka

3. Vytvorte si vlastné doplnky

Vlastnoručne vyrobené doplnky môžu tiež oživiť váš šatník. Skúste si urobiť náramok z farebných korálok, pridajte zaujímavú brošňu na kabát, nášivku na blúzku či rifle alebo si vyrobte šál, ktorý zvýrazní vašu osobnosť.

4. Reštartujte farby

Ak je váš šatník plný neutrálnych farieb, skúste ho osviežiť výraznými farbami. Pridajte k outfitom jasný žltý šál, červené topánky alebo modrú bundu. Farby vnesú vášmu outfitu nový šmrnc a pri prechádzke mestom určite zaujmete.

5. Stavte na minimalizmus

Minimalizmus nemusí byť nudný. Skúste si zvoliť minimalistický prístup k oblečeniu, kde menej môže znamenať viac. Jednoduchý, dobre sediaci kus oblečenia sa vám postará o elegantný a sofistikovaný vzhľad.

6. Pridajte unikátne kúsky

Jeden výrazný kúsok oblečenia alebo doplnok môže vytvoriť celý outfit. Zadovážte si unikátny kabát, šál s výrazným vzorom alebo topánky so špeciálnym dizajnom. Tento krok môže oživiť aj najjednoduchší outfit.

7. Dočasne odstavte staré kúsky

Ak máte kúsok oblečenia, ktorý ste dlho nenosili, neznamená to, že sa ho musíte zbaviť. Niekedy stačí dať starému kúsku pauzu. Skúste ho na chvíľu odložiť a vrátiť sa k nemu neskôr s novým pohľadom. Vieme, že módne prvky neustále kolujú.

usmievajúce dievča si vyberá svoj outfit

8. Zadovážte si kvalitné základy

Investícia do základných kúskov oblečenia, ako je kvalitný kabát, kabelka alebo obuv, môže byť kľúčom k viacnásobnej kombinovateľnosti vašich outfitov. Tieto kúsky vám pomôžu vytvoriť základ pre rôzne štýlové kombinácie.

9. Nechajte si poradiť. Využite zrkadlo

Prostredníctvom zrkadla môžete objaviť nové možnosti kombinovania oblečenia. Skúste rôzne kombinácie a sledujte, ako sa mení váš vzhľad. Niektoré outfity, ktoré vám bežne pripadali nezvyčajné, sa vám v skutočnosti môžu veľmi páčiť a aj hodiť. Zrkadlo k vám neprehovorí ako v rozprávke, ale váš vnútorný hlas to povie miesto neho.

10. Buďte kreatívni

Najdôležitejšie je byť kreatívny a experimentovať s rôznymi štýlmi. Nenechajte sa obmedzovať pravidlami módy. Vytvorte si vlastný štýl a buďte sami sebou. Šaty robia človeka. Ak ste sa doteraz cítili ako šedá myška, nastal čas vpustiť do vášho šatníka nový život. Nejde vždy o kúpu nového oblečenia. Je to o kreatívnom prístupe k tomu, čo už v šatníku máte. S odvahou kombinovať, experimentovať s farbami a štýlmi, si môžete vytvoriť nové, osviežujúce a štýlové outfitové kombinácie.