kúpeľňa podľa feng shui
Bývanie,Domácnosť

Ako si zariadiť kúpeľňu podľa feng shui

Vedeli ste, že nesprávne usporiadanie kúpeľne môže negatívne ovplyvniť vašu finančnú hojnosť a prosperitu? Tak hovorí feng shui. Ak sa zaujímate o energie, určite vás bude zaujímať, ako si zariadiť kúpeľňu tak, aby bola pekná, príjemná, funkčná a neunikala vám z nej materiálna hojnosť.

Základné princípy pre kúpeľňu podľa feng shui

Prečo v spojitosti s kúpeľňou vôbec spomíname prosperitu a financie, keď sa tam chodíme len umyť, pripraviť na nový deň a vykonať základné potreby? V kúpeľni dominuje element vody, a práve tá vo feng shui predstavuje bohatstvo.

Aby sme tok energie Chi udržali v balanse a pritiahli i udržali si v živote hojnosť, v kúpeľni nestačí iba udržiavať čistotu. Treba ju vedieť správne usporiadať. Neviete si to predstaviť? Zamyslite sa nad tým, ako voda plynule obteká všetky prekážky. Podobne by mala prúdiť energia Chi vo vašej kúpeľni.

Neporiadok a nepotrebné predmety môžu tento tok zablokovať, čo vedie k stagnácii energie a v konečnom dôsledku k negatívnym vplyvom na vašu pohodu i materiálne blaho.

Podľa feng shui odborníkov je kúpeľňa nečisté miesto, ktoré by nemalo byť v blízkosti spálne, vedľa kuchyne alebo hneď pri vchode do domu. Čo sa týka WC, vyhnite sa jeho umiestnenia na juh, juhozápad či severozápad.

Juhozápad môže negatívne ovplyvniť energiu vody a zdravie rodiny, severozápad zodpovedá prosperite domácnosti. Najvhodnejšou orientáciou kúpeľne a toalety je severovýchod. Existujú rôzne feng shui opatrenia, ktoré môžete uplatniť na akékoľvek umiestnenie kúpeľne, aby ste zlepšili jej energetický vplyv.

Pravidlá pre čistotu a organizáciu

Dôležitými piliermi harmonickej kúpeľne sú čistota a poriadok. Snažte sa umývadlo a vaňu udržiavať prázdne, nepokladajte na ne veľa kozmetických produktov či kúpeľňových dekorácií. Na to slúžia poličky alebo skrinky. V ideálnom prípade by mali byť s dvierkami, aby predmety neboli na očiach.

Odporúčame si tiež vybrať kúpeľňové doplnky s nástennou montážou – mydelničky, dávkovače na mydlo, poháre na kefky tak nebudú zavadzať na vašom umývadle. Skvelým riešením sú aj podomietkové umývadlové batérie, ktoré uvoľnia priestor na umývadle.

Aj toaletný papier by mal byť na závesnom držiaku a nie položený na poličke. Tieto doplnky šetria priestor, uľahčia vám pravidelné upratovanie, zároveň budete mať stále všetko potrebné na dosah ruky.

Pozor si treba dať aj nejednotný dizajn jednotlivých prvkov. Spolu by mali ladiť všetky vodovodné batérie a sprchové systémy. Držte sa jednej značky a jedného produktového radu, určite ich nemiešajte.

Feng shui nepovoľuje komplikovaný, honosný vzhľad, ale minimalistický elegantný dizajn. Batérie s jednoduchým ovládaním a čistými líniami prispejú k vyváženej atmosfére.

Vhodnou minimalistickou voľbou sú napríklad série batérií Altea alebo Dakota od značky AQUARISTO STYLE. Pocit vzdušnosti podporí vysoká umývadlová batéria Altea v kombinácii s nástennou vaňovou batériou z rovnakej série v klasickom chrómovom prevedení.

vysoká umývadlová batéria Altea

Pravidlá pre zrkadlá a umývadlo

Najvhodnejšou polohou pre zrkadlo a umývadlo je oproti dverám kúpeľne. Toto usporiadanie pozýva energiu do vnútra. Samo o sebe to ale nestačí. Z pohľadu feng shui treba dbať na celkový obraz a dôležitým pravidlom je, aby v odraze zrkadla nebolo vidieť toaletu, pretože to podporuje odliv energie.

Taktiež by ste sa mali vyhnúť dizajnovým zrkadlám, ktoré sú zložené z viacerých kusov a rozdeľujú váš odraz na časti. Nežiaduce je aj umiestnenie viacerých zrkadiel oproti sebe – energia tak bude stagnovať.

žena si umýva zuby pred zrkadlom

Pravidlá pre toaletu

V ideálnom prípade by mala byť toaleta oddelená od kúpeľne, no ak to z rôznych dôvodov nie je možné, odporúča sa oddeliť ju v kúpeľni menším výklenkom. Rovnako by nemala byť oproti dverám.

Základným feng shui pravidlom je tiež sklápať WC dosku po každom použití toalety, aby energia Chi neunikala do kanála. Veď uznajte, pozerať sa do záchodovej misy nie je bohviečo.

Máte pocit, že vo vašej kúpeľni vládne chaos? Neviete nájsť miesto všetkým kozmetickým produktom, ktoré sa povaľujú na umývadle, vani či na práčke? Vyriešte to jednoducho s moderným kúpeľňovým sortimentom, ktorý nájdete na www.intercom.sk.


Sponzorovaný článok