kvalitné pracovné oblečenie
Krása,Móda

Ako vybrať pracovné oblečenie pre sezónne podmienky

Chcete sa v práci cítiť pohodlne a zároveň vyzerať profesionálne počas celého roka? Vybrať si vhodné pracovné oblečenie na leto i na zimu je výzvou. Ale máme pár tipov, ktoré vám to uľahčia.

Jarné oblečenie vám nebude vyhovovať počas januárových mrazov a platí to aj opačne. Dbajte na to, aby ste v skrini mali pracovné oblečenie do rôznych podmienok (termo bielizeň, kukly, kraťasy, ľahké tričká, montérky, prechodnú bundu, zimnú bundu, strednú vrstvu). Len tak sa počas práce budete cítiť pohodlne a chránene.
V lete dajte prednosť ľahkým priedušným tkaninám (bavlna, polyester nylon), ktoré veľmi dobre odvádzajú vlhkosť. V zime zas siahnite po oblečení s fleecom alebo termoaktívnymi vrstvami. Udržia vás v teple a zároveň zabránia poteniu.

Chráňte sa pred extrémnymi podmienkami  

Sezónne pracovné odevy musia spoľahlivo chrániť pred výkyvmi počasia. V lete počas práce vonku hrozí spálenie od slnka, preto si vyberte odevy s UV ochranou. Okrem toho by mali byť vzdušné a odolné voči vode a vlhkosti.

Ak to vaša práca dovoľuje a nehrozí vám veľké nebezpečenstvo popálenia, porezania alebo ublíženia chemikáliami, namiesto dlhých montérok sú vhodné pracovné kraťasy zo syntetickej tkaniny, ktoré zamedzia tomu, aby ste sa „uvarili”.

Helly Hansen pracovné kraťase

V zime hľadajte oblečenie s vysokou úrovňou izolácie a vodoodolnosťou, ideálne z materiálov ako GORE-TEX, ktorý neprefúkne silný vietor a netrúfne si naň ani ranné mrholenie. Pokožka pod oblečením môže napriek tomu dobre dýchať a neprehreje sa.

Hľadajte oblečenie, ktoré je praktické i pohodlné

Zahrňte do vášho šatníka oblečenie s funkčnými prvkami, ktoré zvýšia komfort a bezpečnosť pri práci:

  • množstvo vreciek pojme osobné predmety i ručné pracovné nástroje,
  • reflexné prvky vám pomôžu vyniknúť v tmavých priestoroch alebo v zhoršených svetelných podmienkach,
  • nastaviteľné manžety a pásy upravia oblečenie tak, aby sa dokonale prispôsobilo vašim proporciám,
  • odnímateľné kapucne a vodotesné zipsy prispievajú k flexibilite a ochrane v každom počasí. 

Čo sa týka pracovnej obuvi, zvážte náročnosť vašej práce. Niektoré odvetvia vyžadujú topánky s oceľovými alebo kompozitnými špičkami pre extra ochranu prstov. Vo všeobecnosti by mali byť topánky protišmykové a mali by vám presne sadnúť, aby ste mali stabilný pohyb na akomkoľvek povrchu (vlhká podlaha, poľadovica, štrk).

Investujte do kvality, bude vám slúžiť dlhé roky

Pracovných odevov je na trhu toľko, až sa vám z toho zatočí hlava. Ktoré sú ale tie správne? Siahnite po renomovaných značkách s dlhoročnou tradíciou a tisíckami spokojných zákazníkov.

Jednou z takých značiek je Helly Hansen – oblečenie odoláva náročným podmienkam, nositeľovi poskytuje nevídané pohodlie a chráni v každej situácii. Táto investícia sa nevyplatí len z pohľadu ochrany zdravia a bezpečnosti, ale aj z hľadiska úspory nákladov na častú výmenu nekvalitného oblečenia.

Prezrite si širokú ponuku pracovného oblečenia na www.ganes.sk a vybavte sa na prácu v letných i zimných mesiacoch. Nájdete tu Helly Hansen bundy, mikiny, nohavice, tričká, kukly, montérky, šiltovky, čiapky i funkčnú bielizeň.

Sponzorovaný článok