Motorkárske oblečenie nie je len o vzhľade
Auto-moto

Motorkárske oblečenie nie je len o vzhľade. Prečo je naozaj dôležité?

Okrem samotných motoriek si v súvislosti s motorkármi často predstavujeme aj typické motorkárske oblečenie. A aj keď takéto oblečenie tvorí neodmysliteľnú súčasť motorkárskeho imidžu, rozhodne nie je len o vzhľade.

Bezpečnosť

Na rozdiel od auta, v ktorom chráni vodiča a spolujazdcov karoséria a rôzne bezpečnostné prvky samotného vozidla, motorkári majú kľúčové bezpečnostné prvky v podstate na sebe. Tým základným je samozrejme prilba, bez ktorej jazda na motorke ani nie je (legálne) možná. Ďalším kľúčovým bezpečnostným prvkom je však aj moto oblečenie.

Dobré oblečenie na motorku je preto navrhnuté tak, aby v prípade pádu minimalizovalo riziko zranenia. Zdôrazniť však musíme slovo „minimalizovalo“. Aj s tým najkvalitnejším moto oblečením je totiž potrebné v prvom rade jazdiť bezpečne. Ak ho však máte, dokáže vám pomôcť v krízových situáciách.

Komfort

Moto oblečenie však nechráni „len“ pred zraneniami. Keď sa opäť vrátime k automobilom, tak ich karoséria vás chráni aj pred nepriazňou počasia. Začalo napríklad pršať? Nevadí, stačí zavrieť okná. A ak máte na aute praktické deflektory HEKO, tak nemusíte ani to.

Pri jazde na motorke vás pred nepriazňou počasia chráni opäť len to, čo máte na sebe. Dobré moto oblečenie musí byť preto schopné ochrániť vás pred dažďom, či vetrom a zároveň si musí zachovať určitú priedušnosť, aby ste sa cítili komfortne aj počas dlhých jázd. A to aj počas teplých dní, keďže najviac času v sedle svojej motorky pochopiteľne strávite hlavne v lete.

Investícia do kvalitného moto oblečenia tak nie je len o vzhľade. Pre bezpečnosť a komfort na cestách je nevyhnutnosťou. Preto „nevrážajte“ všetko len do samotnej motorky, ale s rovnakou vážnosťou pristupujte aj ku kúpe oblečenia na motorku.

Zdroj obrázka:

Autor: Anatoliy Karlyuk / Stock.adobe.com


Sponzorovaný článok