Ťavy na púšti Sahara v Tunisku
Cestovanie,Pobyty a výlety

Objavujeme Tunisko: Skrytý klenot Severnej Afriky

Tunisko, krajina na severoafrickom pobreží Stredozemného mora, je miestom, kde sa stretáva história s modernosťou, a príroda s kultúrou. Táto fascinujúca krajina ponúka návštevníkom bohatú paletu zážitkov, od starovekých archeologických nálezísk po nádherné pobrežné výhľady.

Historické a kultúrne pamiatky

 • Medina v Tunise: Táto UNESCO pamiatka je živým svedectvom islamskej architektúry s úzkymi uličkami, tradičnými bazármi a historickými mešitami.
 • Amfiteáter El Jem: Tento impozantný rímsky amfiteáter, druhý najväčší svojho druhu na svete, je dôkazom bohatej histórie Tuniska v období Rímskej ríše.
 • Kairouanská Medina: Toto mesto, jedno z najsvätejších miest islamského sveta, je domovom nádherných mešít a islamskej architektúry.
 • Oáza Tataouine a Ksar Ouled Soltane: Táto oblasť, známa svojimi tradičnými berberskými obydliami, sa stala ikonickým miestom pre fanúšikov filmu Hviezdne vojny.

Tunis a staroveké Kartago

 • Ruiny Kartaga: Toto staroveké mesto, ktoré bolo kedysi rivalom Ríma, dnes ponúka návštevníkom možnosť prechádzať sa po ruinách starovekých chrámov, palácov a kúpeľov.
 • Bardo Múzeum: Toto múzeum v Tunise je domovom jednej z najväčších zbierok rímskych mozaík na svete, poskytujúc návštevníkom pohľad na bohatú históriu regiónu.
 • Sidi Bou Said: Toto malebné mestečko, známe svojimi modrobielymi domami a úzkymi uličkami, je ako z rozprávky. S výhľadom na Stredozemné more a s jeho umelými ateliérmi a kaviarňami, Sidi Bou Said je dokonalým miestom na relax a inšpiráciu.
Sousse Tunisko

Prírodné krásy Tuniska

 • Pobrežie Stredozemného mora: S jeho zlatými plážami a krištáľovo čistou vodou je ideálnym miestom pre relaxačnú dovolenku. Mesto Sousse, známe svojimi plážami a živým nočným životom, je obľúbeným miestom pre turistov.
 • Saharská púšť: Južná časť krajiny sa pýši rozsiahlymi púštnymi krajinami, ktoré ponúkajú nezabudnuteľné dobrodružstvá, ako sú safari na ťavách alebo návšteva oáz.

Gastronomické zážitky

 • Tuniská kuchyňa: Známa svojou rozmanitosťou a bohatými chutiami, tuniská kuchyňa kombinuje stredomorské a africké vplyvy. Od tradičného couscousu po pikantné harissa, tuniská kuchyňa je skutočným gastronomickým zážitkom.

Aktivity pre turistov

 • Turistické Aktivity: Od návštev historických pamiatok, cez potápanie v Stredozemnom mori, až po púštne expedície – Tunisko ponúka širokú škálu aktivít pre turistov.

Tunisko je destináciou, ktorá ponúka bohatú históriu, nádhernú prírodu a fascinujúcu kultúru. Od historických pamiatok ako je staroveké Kartago až po nádherné pobrežie Stredozemného mora, Tunisko je ideálnym miestom pre dovolenku plnú objavov a nových zážitkov. Jeho bohatá kultúrna mozaika a pôsobivá história robia z Tuniska skutočný klenot Severnej Afriky, ktorý stojí za to objaviť.