pár oddychujúci v príjemnom prostredí hotela
Cestovanie,Hotely

Rodinná pohoda v slovenských hoteloch v zime aj počas horúceho leta

Cestovanie s rodinou si vyžaduje veľmi dôkladný výber lokality, pretože musí vyhovovať všetkým členom rodiny. Slovensko ponúka bohaté možnosti relaxu nielen v lete, ale aj počas celého roka. Tu je niekoľko tipov na ubytovanie, ktoré je cenovo dostupné a zároveň ponúka dostatočné pohodlie pre celú rodinu.

Zažite zimu v slovenských hoteloch

1. Hotel Bachledka Strachan, Ždiar

Tento príjemný rodinný penzión je situovaný v obci Ždiar na pomedzí Vysokých a Belianskych Tatier. Hotel sa nachádza priamo na lyžiarskom svahu, takže milovníci zimných športov si prídu na svoje. Vyhliadková veža či Náučný chodník Macka Kubíka sa bezpochyby postarajú o nezabudnuteľné zážitky nielen deťom, ale aj dospelým. Mezonetové spanie v izbách pre rodiny s deťmi je skĺbením netradičného riešenia a zároveň komfortu pre malých aj veľkých. Keď k tomu pridáme chutné špeciality tamojšej kuchyne a neuveriteľne krásnu prírodu, tejto voľbe nie je čo vyčítať.

2. Hotel Grand Jasná

Ak hľadáte kombináciu lyžovačky a dokonalého relaxu, Hotel Grand Jasná v Nízkych Tatrách je skvelou voľbou. Je situovaný v tesnej blízkosti svahu na severnej strane Chopku v Demänovskej doline. Pobyt zahŕňa množstvo benefitov, ktoré sa v jednotlivých obdobiach roka menia a aktualizujú v závislosti od ročného obdobia či termínu pobytu. Okrem detského klubu hotel disponuje moderným wellness centrom a celodenný animačný program pre deti je už len čerešničkou na torte.

slovenská príroda v zimnom období

Neodolateľné leto v slovenských horách

1. Hotel AquaCity Poprad

Hoci sa tento hotel nachádza v samom srdci Vysokých Tatier, je stvorený pre letnú dovolenku s deťmi. Ponúka nielen komfortné ubytovanie, ale aj bezplatné vstupy do komplexu bazénov a wellness služby. Aj tento horský hotel má pre rodiny s deťmi pripravené ubytovanie v mezonetových izbách, ktoré sú veľmi vkusne zladené podľa aktuálneho ročného obdobia. Rodiny majú možnosť využiť tiež blízkosť termálnych prameňov a na vlastnej koži si vyskúšať relax v horúcich termálnych bazénoch.

2. Hotel Galéria Thermal Bešeňová

Ak preferujete kúpanie, Hotel Galéria Thermal Bešeňová v nádhernom prostredí Liptova je tou najlepšou voľbou. Okrem príjemného ubytovania ponúka neobmedzený vstup do vnútorných a vonkajších bazénov a vy si tak môžete vychutnávať nespútanú jazdu na toboganoch a teplú termálnu vodu od rána do večera. Máte tiež možnosť navštíviť blízku zoologickú záhradu v neďalekom Liptovskom Mikuláši či vyskúšať lanový park.

Hľadáte niečo pokojnejšie?

1. Hotel Hviezdoslav, Vyšné Ružbachy

Tento príjemný rodinný hotel sa nachádza v samom srdci podtatranského regiónu. Je obklopený Kežmarským hradom a gotickou bazilikou. Ponúka pokojné prostredie s množstvom príležitostí na turistiku, športovanie, ale tiež objavovanie zaujímavých historických miest a pamiatok tohto regiónu. Ak túžite po odpočinku v termálnom wellnesse, špecialitách domácej, ale aj medzinárodnej kuchyne, tento hotel je určený práve pre vás!

slovenská príroda počas letného obdobia

2. Hotel Jánošíkov dvor, Terchová

Kto by odmietol pozvanie do srdca Národného parku Malá Fatra, do malebnej dedinky Zázrivá? Práve tu sa pretína tradičná slovenská architektúra s domácou slovenskou kuchyňou a to všetko je zahmlené vôňou dreva a dymom z horiaceho krbu. Krajšie by to ani básnik neopísal, no v skutočnosti je toto miesto ešte jedinečnejšie. Je to, akoby ste sa vrátili v čase, a pre deti to je jedna z najunikátnejších možností, ako im ukázať život našich predkov, ich zručnosti a zvyky.

Dovolenkovať na Slovensku je pocta, je to privilégium, ktoré by si mal každý vážiť a využívať ho. Naša krajina je plná miest, ktoré stojí za to vidieť, a ak je to možné, treba s nimi zoznamovať aj naše deti. Veď ako ich najjednoduchšie naučíte láske k vlasti?