starostlivosť o koberec
Bývanie,Domácnosť

Venujte svojim kobercom extra starostlivosť

Pri udržiavaní čistoty v domácnosti je dôležitá pravidelnosť. Ak nezanedbávate pravidelné upratovanie, nemusíte sa báť, že by ste museli napr. na jar, či pred Vianocami robiť výnimočne veľké upratovanie.

Ani pravidelné ručné tepovanie nestačí na úplné vyčistenie kobercov

Samozrejme, záleží aj od konkrétnych povrchov. Niektoré odolné súčasti našich domácností, napr. pracovné dosky z umelého kameňa, majú pomerne jednoduchú údržbu. Sú však aj také, ktorým musíte občas dopriať extra starostlivosť bez ohľadu na to, ako sa im bežne venujete.

Do tejto „kategórie“ môžeme zaradiť napríklad koberce. Pravidelné vysávanie berieme ako samozrejmosť, ale aj v prípade, že koberec viackrát počas roka ručne tepujete a na pohľad vyzerá skutočne čisto, v skutočnosti až tak úplne čistý nie je.

Účinný prípravok na tepovanie, s ktorým koberce vyčistíte naozaj dôkladne

Kobercom u vás doma je preto vhodné raz za čas dopriať extra starostlivosť. Buď ho zveríte profesionálom na odborné strojové čistenie, alebo v prípade, že vlastníte (alebo si požičiate) tepovací extrakčný stroj, prípadne mokro-suchý vysávač, môžete sa na to podujať aj svojpomocne.

V druhom prípade potrebujete okrem techniky aj účinný prípravok na tepovanie. Takým je aj TENZI Textil-Ex, ktorý je určený na extrakčné tepovanie kobercov a tiež čalúneného nábytku. V čom je jeho „tajomstvo“?

TENZI Textil-Ex preniká do hĺbky a viaže na seba nečistoty, ktoré potom možno z vlákien jednoducho vysať. Zároveň oživuje pôvodnú farbu koberca a to bez optických zjasňovačov, ktoré v skutočnosti vytvárajú len ilúziu sýtych farieb. Keďže ide o prípravok bez prímesi rozpúšťadiel, je šetrný k čistenému povrchu (a k stroju a aj k životnému prostrediu). Je tak vhodný na tepovanie kobercov z umelých aj prírodných vlákien.

Zdroj obrázka:

Autor: New Africa / Shutterstock.com


Sponzorovaný článok