Žiadny obmedzujúci kábel, len absolútna sloboda. Úžasný komfort pri nosení. Dokonalý spoločník pri športe, prechádzkach po meste či hraní a sledovaní filmov na počítači. To všetko sú slová, ktoré perfektne charakterizujú bezdrôtové slúchadlá.
Premýšľate nad tým, ako Bluetooth slúchadlá vlastne fungujú? Je to až prekvapivo jednoduché. Zvukový signál sa prenáša prostredníctvom Bluetooth rozhrania a signál prijíma buď jedno slúchadlo, ktoré je pomocou kábla spojené s druhým, alebo obidve. V druhom prípade ide o slúchadlá True Wireless.
Bezdrôtové Bluetooth slúchadlá do uší
Slúchadlá do uší, nazývané aj intraaurálne, vynikajú nízkou hmotnosťou. Ak sa rozhodnete pre tento variant, budete si vyberať medzi kôstkovými a štupľovými slúchadlami. V prípade, že je pre vás podstatná čo najnižšia cena a zároveň vám nevadí horšia kvalita zvuku, zvoľte kôstkové. Vkladajú sa priamo do uší, v ktorých držia vďaka guľovitému tvaru.
Štupľové slúchadlá sa zas zasúvajú hlbšie do zvukovodu, a tak poslúžia aj ako tlmič okolitých zvukov. Na ich koncoch sa nachádzajú gumové výstupy utesňujúce zvukovod. Sú skvelou kombináciou nízkej ceny a dostatočnej kvality zvuku, avšak musíte počítať s tým, že pre vás možno nebudú pohodlné na nosenie.
Ďalšou možnosťou sú takzvané True Wireless slúchadlá. V každom slúchadle je zabudovaná vlastná batéria, ktorá mu umožňuje hrať i niekoľko hodín. O nabíjanie sa stará nabíjacia stanica alebo puzdro. Dôležitým parametrom je u nich nielen výdrž na jedno nabitie, ale i celková výdrž s puzdrom.
Bezdrôtové Bluetooth slúchadlá cez uši
Tieto slúchadlá sú spojené hlavovým mostom, a tak sa niekedy nazývajú aj bezdrôtové slúchadlá cez hlavu. Pretože doliehajú na ušnicu, je ich najväčšou výhodou dostatočná izolácia. V porovnaní so slúchadlami do uší však majú vyššiu hmotnosť. Delia sa na dva druhy: na tie, ktoré sedia len ušnici, a na tie, ktoré ju prekrývajú.
Supraaurálne slúchadlá neprekrývajú celé ucho a priliehajú len k ušnici. Vďaka menší rozmerom sú vhodné na nosenie pri športe, každodenných aktivitách alebo pri práci na počítači. Pokiaľ ich budete potrebovať uložiť napríklad do kabelky, iste oceníte, že je možné ich zložiť do menších rozmerov.
Slúchadlá obklopujúce celú ušnicu sú známe ako cirkumaurálne a využijete ich doma i v práci. Ich pohodlnosť vás nadchne hlavne pri dlhodobom nosení. Podľa druhu konštrukcie sa delia na otvorené alebo uzavreté.
Uzavreté slúchadlá disponujú zvukovo nepriepustnou vrstvou, takže hudbu budete počuť len vtedy, keď ich budete mať na ušiach. Okrem toho, že neprepúšťajú zvuk von, tlmia aj okolitý ruch.
Otvorené modely majú vonkajšiu stranu pokrytú zvukovo priepustným materiálom. Ten má obvykle podobu kovovej alebo plastovej mriežky, avšak existuje i látkový variant. Verná reprodukcia zvuku, najmä basových liniek, vás príjemne prekvapí, ale musíte počítať i s tým, že kvôli horším izolačným vlastnostiam budú vašu obľúbenú hudbu počuť aj ľudia vo vašom okolí.
Bezdrôtové Bluetooth slúchadlá si vyberajte podľa toho, či ich chcete nosiť pri aktívnych činnostiach alebo vám ide primárne o kvalitný zvuk, ktorý posunie počúvanie hudby na úplne inú úroveň. Ak pri výbere zohľadníte svoje potreby, iste zvolíte model, ktorý vám bude dokonale vyhovovať.
Sponzorovaný článok