dovolenka v rakúskych horách
Cestovanie,Pobyty a výlety

Vymeňte toto leto chorvátske, či talianske pláže za rakúske hory

Väčšina našincov navštívi počas leta Rakúsko len v rámci cesty autom do Chorvátska alebo Talianska, prípadne využijú pri cestovaní na dovolenku viedenské letisko. Ale čo takto dovolenkovať práve v Rakúsku? Ak vás namiesto mora lákajú skôr hory, Rakúsko môže byť dokonalou voľbou.

Bregenzerwald

Vybaviť si dovolenku v práci, nechať v servise skontrolovať auto pre prípad, že by bolo nutné pred cestou na dovolenku meniť niektoré dôležité autodiely a hlavne, nájsť si dovolenkovú destináciu. To sú činnosti, ktorým sa aj v tomto období venuje množstvo ľudí. Ak vás zaujalo spomínané Rakúsko, máme pre vás tipy na niekoľko oblastí tejto krajiny, v ktorých zažijete nezabudnuteľnú horskú dovolenku.

Začneme regiónom Bregenzerwald. Ak je pre vás ideálna dovolenka tá, na ktorej sa skryjete pred každodenným zhonom a môžete si nerušene užívať harmonické a kľudné prostredie, Bregenzerwald je pre vás ideálny.

Bregenzerwald vás poteší bez ohľadu na to, či chcete v maximálnej miere oddychovať, absolvovať nenáročné potulky krásnou prírodou, alebo dať zabrať svojej kondícii a svojim turistickým AKU topánkam na viac ako 2 000 km značených turistických chodníkoch. V prípade záujmu tu nájdete aj viaceré možnosti kultúrneho vyžitia a celý región je vhodný aj pre rodiny s deťmi.

Alpbachtal

Našim ďalším tipom je údolie Alpbachtal. Krásna prírodná kulisa, priam idylické jazerá, hlboké rokliny a skvelé možnosti na turistiku. Ak máte radi aktívnu dovolenku, okrem turistiky v nádhernom prostredí vám Alpbachtal umožní vyskúšať si aj iné športy, napríklad rafting. Alebo sa okúpete v niektorom z piatich jazier?

Lechtal

Množstvo turistických trás, z ktorých si vyberú tak skúsení turisti ako aj rodiny s deťmi, to je charakteristický znak údolia Lechtal. Toto údolie je hotový prírodný klenot. Krásne a rôznorodé vrchy sú lákadlom tak pre turistov ako aj pre skúsených horolezcov. Stačí, že Lechtal raz navštívite a razom pochopíte, prečo je obľúbenou turistickou destináciou rôznych vekových kategórií.

Zdroj obrázka:

Autor: mindscapephotos / Shutterstock.com


Sponzorovaný článok