6 najlepších golfových lokalít v Írsku
Šport,Zdravie

6 najlepších golfových lokalít v Írsku

Írsko sľubuje nezabudnuteľný golfový zážitok, ktorý osloví profesionálov aj príležitostných hráčov. Ak ste zanietený golfista, ktorý by si rád vyskúšal novú lokalitu, rozhodne čítajte ďalej a objavte 6 najlepších ihrísk podľa našich expertov, ponúkajúce aj skvelé ubytovanie a nezabudnuteľné golfové zážitky.

Írsko patrí medzi európske krajiny s najvyššou životnou úrovňou a je jedným z najlepších miest na prácu a život. Preslávilo sa aj ako golfová veľmoc. Tento ostrov sa môže pochváliť niektorými z najlepších golfových ihrísk na svete.

Golfový klub Ballybunion

Ak hľadáte golfové ihrisko, ktoré bude výzvou pre vaše schopnosti, inšpiráciou pre vaše zmysly a zanechá vo vás nezabudnuteľné spomienky, Ballybunion je to správne miesto. V tomto prvotriednom a veľmi známom golfovom klube sa nachádzajú dve linksové ihriská (The Old Course a The Cashen Course), ktoré ponúkajú jedinečný a vzrušujúci golfový zážitok.

Najmä ihrisko Old Course je majstrovským dielom s jedinečným výhľadom na Atlantický oceán, zvlnenými dunami, zložitými greenmi a úzkymi fairwayami. Pravidelne sa podľa odborníkov zaraďuje medzi najlepšie ihriská na svete.

Môžete sa zúčastniť aj ďalších atrakcií a aktivít vrátane pešej turistiky, surfovania, jazdy na koni, prehliadky pamiatok a rybolovu. Objavte krásu a kultúru County Kerry a presvedčte sa na vlastné oči, prečo je známa ako írske “kráľovstvo”.

“K Club”

Golfový klub K Club Course (Palmer North) je podľa Golf Span najlepším golfovým ihriskom v Írsku. Práve tu sa v roku 2006 konal Ryder Cup a v roku 2016 Irish Open. Ponúka úžasný parkový layout s vodnými prekážkami, bunkrami a stromami.

Ihrisko je súčasťou luxusného rezortu, ktorý ponúka ubytovanie, stravovanie, kúpele a ďalšie služby.

Po rozmachu online zábavy a služieb ako sú online kasína a objednávky jedla počas pandémie sa teraz ľudia radi vydávajú do Dublinu, aby si zahrali v skutočnom živom kasíne, našli krčmy, navštívili kluby a najedli sa vo vynikajúcich reštauráciách, ktoré vyhovujú rôznorodým rozpočtom a chutiam.

Adare Manor

Hľadáte špičkové, štýlové golfové ihrisko, na ktorom by ste si mohli zahrať počas dovolenky v Írsku? Už nemusíte hľadať ďalej. Adare Manor, víťaz ocenenia za najlepšie golfové ihrisko Írska v roku 2020, bude v roku 2027 hostiť Ryder Cup. Ponúka atraktívny golfový zážitok a nádherný výhľad na rieku Maigue.

Pohostinnosť v krásnom 5-hviezdičkovom hoteli s gotickou architektúrou je bezkonkurenčná a ponúka množstvo izieb na rezerváciu. Návštevníci si môžu vychutnať vynikajúcu kuchyňu a kúpele a v rieke môžu loviť pstruhy.

Ponorte sa do hry na ihrisku s dokonalou parkovou úpravou a ponukou hotela v okruhu 25 minút jazdy od medzinárodného letiska Shannon.

Golfový klub Tralee

Tralee leží na drsnom pobreží Atlantického oceánu na brehu grófstva Kerry a ponúka úchvatné scenérie a veľkolepé golfové zážitky. Toto prvotriedne ihrisko, ktoré navrhol legendárny Arnold Palmer, sa môže pochváliť nádherným výhľadom na prednej deviatke.

Prírodná zadná deviatka vedie cez neuveriteľné duny a rokliny, ktoré určite preveria vaše zručnosti v štýle link. Tralee ponúka neuveriteľný golfový zážitok, od srdečnej a príjemnej atmosféry členov a personálu až po majstrovský prídavok v podobe paru tri.

Každá jamka sa odvíja s podmanivou krásou, ktorá vás láka zastaviť sa a obdivovať krajinu.

Royal County Down

Jedno z najstarších ihrísk v Írsku a snom každého golfistu. Tento golfový klenot, ktorý sa nachádza medzi úchvatnými horami Mourne a pozdĺž zálivu Dundrum Bay, bol vyhlásený za jedno z najkrajších golfových ihrísk na svete.

V rokoch 2016 a 2018 sa ihrisko Royal County Down umiestnilo na prvom mieste v dvojročnom zozname časopisu Golf Digest “100 najlepších golfových ihrísk na svete”.

Po skončení hry si môžete vychutnať ľahké občerstvenie a dať si drink v Murlough Room a zároveň si obzrieť povznášajúci výhľad na 10. odpalisko, 18. green a nádherné pohorie Mourne.

Golfový klub Lahinch

Prestížny golfový klub Lahinch, založený v roku 1892, sa nachádza vedľa nádherného pobrežia Liscannor a ponúka bezchybne vyvážený links so zmesou náročnosti a krásy, za ktorú by rád zaplatil každý golfista.

Po rekonštrukcii v roku 1999 sa toto robustné a krásne 18-jamkové ihrisko s dĺžkou 6 950 yardov a par 72 stalo miestom, na ktorom si rozhodne musíte zahrať.

Po tom, čo sa tu v roku 2019 po prvýkrát konal turnaj Irish Open, sa toto ihrisko vyšvihlo na vrchol írskeho golfu a konkuruje ihriskám ako Royal County Down, ktoré ponúkajú nádherné scenérie a neopakovateľný zážitok.

Príjemné ubytovanie, dobre umiestnené a ovládateľné bunkre, nádherná klubovňa, fantastické pobrežie a okolitá krajina robia z golfového klubu Lahinch dokonalé útočisko.

Hor sa do Írska!

V Írsku nie je golf len šport – je to podmanivá cesta po jedných z najpozoruhodnejších ihrísk na svete.

Od luxusného K Clubu, ktorý hostí prestížne podujatia, až po kráľovský Adare Manor s vynikajúcou kuchyňou a možnosťami rybolovu, každé ihrisko ponúka osobitý a jedinečný golfový zážitok.

Tieto golfové raje sľubujú výnimočný golf a ochutnávku srdečnej pohostinnosti a malebnej írskej krajiny, vďaka čomu sa každá golfová cesta stane nezabudnuteľnou a cennou spomienkou. Zbaľte si palice a pripravte sa na odpal!


Spolupráca